Těsto na palačinky - recept

Nejlepší těsto na opravdu tenké a jemné palačinky pro přípravu sladkých i slaných palačinek. Toto těsto na palačinky určitě stojí za vyzkoušení!

Porce: 4

Doba vaření: 60

Suroviny:

200 g hladké mouky
500 ml mléka
4 lžíce oleje
špetka soli
4 vejce

Postup vaření:

Na přípravě palačinek je nejdůležitější volba správného těsta. Receptů na palačinky je totiž celá spousta a o málokterém se dá říct, že je vyloženě špatný, přesto jsou rozdíly opravdu značné. Některá těsta se totiž hodí spíše na palačinky silnější, jiné těsto na palačinky zcela tenké. Existují palačinková těsta, z nichž se připravují palačinky prakticky bez oleje, na jiné je třeba oleje spíše více. Tento recept je určen kuchařům, kteří upřednostňují palačinky opravdu velmi tenké a jemné.

V míse smícháme mouku s mlékem a olejem. Vnikne nám tekuté těsto, které osolíme a nakonec do něj vmícháme vajíčka. Těsto je nejlépe míchat metlou, aby bylo opravdu hladké a jemné. Hotové těsto necháme v míse přibližně čtvrt hodiny odležet. Poté na pánvi rozpálíme lžičku oleje, na kterou nalijeme menší naběračku těsta. Pánev zvedneme ze sporáku a nakláněním zajistíme, že se těsto rozteče po celé ploše a palačinka bude mít krásné pravidelné okraje. Palačinky smažíme na mírnějším ohni, přibližně dvě minuty z každé strany tak, aby měly typickou kresbu.

Usmažené palačinky můžeme rovnou plnit, náplň je individuální podle vlastní chuti.<< Celozrnné palačinky plněné zeleninou | Palačinky se špenátem >>

Hodnocení receptu Těsto na palačinky